VDS MODELİ
CPU
RAM
DİSK
TRAFİK
IP
FİYAT
# DL380 Gen9 # #
1 Core E5-2670 v3
2 GB
40 GB NVme SSd
100mbit hat / 1 TB bw
1 Adet
25 TL / Ay
# DL380 Gen9 # #
2 Core E5-2670 v3
3 GB
60 GB NVme SSd
100mbit hat / 5 TB bw
1 Adet
30 TL / Ay
# DL380 Gen9 # #
3 Core E5-2670 v3
4GB
80 GB NVme SSd
100mbit hat / 5 TB bw
1 Adet
40 TL / Ay
# DL380 Gen9 # #
4 Core E5-2670 v3
6 GB
100 GB NVme SSD
100mbit hat / 10 TB bw
1 Adet
70 TL / Ay
# DL380 Gen9 # #
4 Core E5-2670 v3
8 GB
120 GB NVme SSD
100mbit hat / 10 TB bw
1 Adet
90 TL / Ay
# DL380 Gen9 # #
6 Core E5-2670 v3
12 GB
130 GB NVme SSD
100mbit hat / 15 TB bw
1 Adet
120 TL / Ay
# DL380 Gen9 # #
6 Core E5-2670 v3
16 GB
200 GB NVme SSD
100mbit hat / 30 TB bw
1 Adet
150 TL / Ay

Sanal Sunucu

Sanal sunucu tek sunucu üzerinden birbiri ile bağlantısı olmayan birden çok işletim sistemi anlamına gelmektedir. İngilizcesi Virtual Private Server (VPS) olan sanal sunucu en verimli teknolojik gelişmelerden biridir. Bir tane fiziksel sunucu üzerinden farklı sunuculardan işlem yapılması mevcut kaynakların verimini arttırmaktadır. Sanal sunucu nedir sorusunun cevabını verdik gelin bir de ne için kullanılmaktadır birlikte inceleyelim.
 • Şahsınıza özel olarak e -mail adresi kullanımı ya da çalıştığınız kuruma ait web sitesini çalıştırabilirsiniz.
 • İşinize yatırım yaparak müşterilerinize web saklama hizmeti verebilirsiniz.
 • Özel yazılımları ya da yüksek performans gerektiren uygulamaları kullanabilirsiniz.
 • Saklama alanı olarak kullanabilirsiniz.
 • Radyo yayını yapmak için kullanabilirsiniz.
 • Oyun oynarken hızlı verim almak için kullanabilirsiniz.
 • Tek bir merkezden şubeler arası muhasebe ya da farklı bir işlem için kullanabilirsiniz.
Sanal sunucu kullanarak yüksek performans alınan temel işlemler yukarıda ki gibidir. Geleneksel sunucuya oranla daha masrafsız olmaktadır. Bu nedenle kullanımı her geçen gün daha da yaygınlaşmaktadır.

Sanal Sunucu Kiralama

Sanal sunucu kiralama işlemi yapmak isterseniz öncelikte ücretli ya da ücretsiz sunucu mu kullanmak istediğinize karar vermelisiniz. İnternette pek çok sunucu formatı bulunmaktadır. Eğer sunucuların kullanımı hakkında çok fazla bilginiz yoksa ücretsiz sanal sunucular sizin için biraz zorlayıcı olabilir. Ücretli olarak kiralanan sunucuların özellikleri ve hizmet alanları farklıdır. Kullanmak istediğiniz sunucu türünü seçtikten sonra hizmet almak istediğiniz şirketten satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. 4 farklı sunucu kiralama türü bulunmaktadır. Bunlar ;
 • Dedicated (Fiziksel) Sunucu Kiralama
 • Bulut (Cloud) Sunucu Kiralama
 • VDS Sunucu Kiralama
 • VPS Sunucu Kiralama

VPS Satın Al

Fiziksel sunucuların sanallaştırılması sonucu oluşan VPS sunucular en ucuz maliyete sahiptir. Sunucu kiralama ve satın alma işlemlerini yapabilmeniz adına teknoloji firmalarından hizmet alabilirsiniz. Ücretsiz olarak sunucu satın al ya da kiralama yapamazsınız. Güvenilir firmalardan uygun fiyatlı, geniş bant aralığına sahip sunucular sayesinde web sitenizde ki trafiği rahatlatabilirsiniz. VPS satın alma işlemleri çok ucuz maliyetlidir. İşletim sisteminin sanallaştırılmasına dayanan VPS satın alma işlemlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

VDS Satın Al

VDS sunucularda donanımsal sanallaştırmalar olmaktadır. Virtual Dedicated olarak da tanımlanmaktadır ve dilimize Sanal Atanmış Sunucu olarak geçmiştir. İnternetin olmazsa olmazı olarak tanımlayabileceğimiz VDS tek bir donanımın birden fazla ve birbirinden bağımsız olarak çalışan sunuculara bölünmesidir. Statik bir sunucu olması sebebiyle en fazla tercih edilen sunucu türüdür. Teknoloji firmalarından VDS satın al işlemleri yapılmaktadır. Ekonomik ve uygun fiyatlı olarak VDS satın almak için bir çok site bulunmaktadır. Siteler canlı destek üzerinden yardımcı oldukları gibi satın alma işlemlerinin gerçekleşmesinden sonra da müşterilerine destek olmaya devam etmektedir.

VPS Fiyatları

VPS fiyatları hizmet veren firmalara göre değişkenlik göstermektedir. Hizmet almak istediğiniz firmalar VPS paketleri düzenlemektedir. Paketler farklı özellikler taşımaktadır. VPS özelliği artıkça da VPS fiyatları yükselmektedir. Ayrıca fiyatları etkileyen en temel kategori RAM çeşididir. Genel olarak VPS hizmeti veren firmalar VPS paket fiyatlarını Standart RAM ya da Yüksek Kapasiteli RAM başlıkları altında çeşitlendirmektedir. İnternet araştırması ve sanal sunucular arasında en ucuzu olan VPS almak için en düşük 40 TL gibi bir rakam ödeyebilirsiniz.

Ucuz VPS Satın Al

Sanal sunucuların aktif olarak kullanıldığı teknoloji çağında ucuz VPS satın al seçenekleri bulunmaktadır. Firmamızın VPS paketlerini inceleyerek siz de ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Şirketimizden alacağınız VPS hizmeti bir kaç saat içinde hazır olsa da yoğunluk durumuna bağlı olarak 24 saat de içerisinde hazır olmaktadır. Ucuz VPS Sanal sunucu satın almak istiyorsanız fiyatları belirleyen etmenin donanım özellikleri olduğunu unutmamak gerekir. Mesela bellek, disk, Ram özellikleri, diskin SSD olup olmadığı gibi faktörler fiyatları belirlemektedir. Yani aslında ihtiyacınızın olduğu özelliklere sahip olan VPS sizin için en uygun fiyatlısı olacaktır.