X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
X

Lütfen Ülke (Bölge) Seçiniz

Türkiye (Türkçe)Türkiye (Türkçe) Worldwide (English)Worldwide (English)
X
Lütfen alan adı transfer kodunuzu giriniz.
DEVAM ET

Alan Adı

Alan adı, web sitesini ziyaret etmek istediğinizde adres çubuğu kısmına yazılan isim ve uzantısı olarak tanımlanmaktadır. İnternet ortamında daha çok 'domain' olarak kullanılmaktadır. Bir sitenin daha fazla akılda kalması için adres kısmı da önem taşımaktadır. Alan adı yani domainler tektir. İki farklı sitenin aynı ismi taşıması imkansızdır. Domainler; IP (Internet Protocol Address) numarası denilen uzun ve hatırlaması zor sayılara karşılık gelmektedir. Yani daha kolay açıklamak gerekirse eğer alan adları olmasaydı internet arama motorlarına karmaşık sayılar yazmak zorunda kalırdık. Karmaşık sayılardan kurtulmak ve kısa çözüm için domainler geliştirilmiştir. İnternet arama yerine domain yazdığınız zaman DNS devreye girer. Aracı konumda olan DNS ile domain IP adresine dönüştürülmektedir. Bu sayede istediğimiz her web sitesine giriş yapabilmekteyiz.

Domain Satın Al

Domain satın almak bir site oluşturmanın en temel yapısıdır. Domaini internette kullanılan kimlik numarası olarak da tanımlayabiliriz. Domain satın al işlemi yaparak kimlik olarak nitelendirilen alan adlarını kişi ya da kurumlar üstlerine almış olur. Kurum ya da kişiler aldıkları domainleri 1 ila 10 yıl arasında kiralayabilmektedir. Zaman dolduğunda kullanıcı isterse sözleşmesini yenileyerek domaini kullanmaya devam etmektedir.

Alan Adı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bir web sitesinin insanlar için en akılda kalıcı özelliği ismidir. Bu yüzden alan adı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Akılda kalıcı ve ilgi çekici bir domain almak için ;
 • En çok kullanılan anahtar kelimeleri araştırın.
 • Uzun ya da kısa fakat absürt olan kelimeleri tercih etmeyin.
 • Ülkemizde .com uzantısı daha fazla ilgi görmektedir. Eğer sizin içinde uygunsa .com uzantılı bir adres tercih edin.
 • Yasal mercilere takılmayacak şekilde isim seçin. Yani patentli ve kullanılan isimlerden uzak durun.
 • Belirleyeceğiniz domainin sadece harflerden oluşması daha iyi bir seçim olacaktır.
 • Oluşturduğunuz domain isminin kullanılıyor mu diye sosyal medya ve internet araştırmasını yapın.

Alan Adı Satın Al

Domain yeni kurulan bir sitenin başarılı olması için çok önemlidir. Web sitesi kurmak için domain seçimi için acele etmemeniz gerekir. Başarı getiren alan adı satın al işlemi yapmak için firmamızın verdiği hizmetten yararlanabilirsiniz. Güvenilir şekilde domain satın alabilir ve site kurulum aşamasının ilk adımını tamamlayabilirsiniz. Domain satın alma işlemleri için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
 • Ana sayfamıza giriş yapın.
 • Domain Sorgulama sekmesine tıklayın.
 • Seçtiğiniz alan isminin uygunluğunu kontrol edin.
 • Sorgulama yaparken en iyisini seçmeye özen gösterin.
 • Alan Adı Satın Al butonu ile işleminizi tamamlayın.
 • Son olarak domain adresinizi onaylayın.

En Ucuz Alan Adı

Ülkemizde bir çok firma domain satışı yapmaktadır. Bunlar arasında hangisinin daha ucuz ya da pahalı olduğunu söylememiz yanlış olur. En ucuz alan adı nasıl alınır? diye soran kişiler farklı yanıtlar alacaktır. Çünkü domainler uzantısına, satın alınan tarihe ve hizmet alınan firmaya göre değişkenlik gösterir. Örnek verecek olursak bir firmada .com uzantılı domain daha ucuzken başka bir firmada .net uzantılı domain daha ucuz olabilir. Firmamızın verdiği hizmeti incelemek ve domain alımı için fiyat almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İndirimli Alan Adı

İnternet üzerinden hizmet veren firmalardan domain hizmeti alabilirsiniz. Fiyat konusunda her zaman farklı fiyatlar duyabilirsiniz. Fiyat performans açısından en iyi hizmeti verdiğimizi düşünmekteyiz. İndirimli alan adı kampanyalarımız için domainleri kontrol edebilirsiniz. Fiyat almak isterseniz hızlı şekilde hizmet vermemiz zaman kaybınızı önleyecektir.

Ucuz Domain Satın Al

En ucuz domain satın al işlemleri domain uzantılarına göre farklılık göstermektedir. Sektörde çok fazla domain satışı yapan firma bulunmaktadır. En az maliyet ile en uygun hizmeti almak için zaman bizi tercih edebilirsiniz. Meta: Alan adı yani domain satın al işlemleri yapmak isteyen kişilerin işlerini kolaylaştıracak bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Buziy.com Farkı Hissedin

Türkiye'nin en uygun alan adı sağlayıcısının farkını sizde hissedin.

%100 Güvenilir

%100 Güvenilir alt yapısı ile siz kullanıcıların karşısındı.

Teknik Destek

Karşılaştığınız teknik sorunlar hakkında bizden destek alabilirsiniz.

Ücret İadesi

Alan adları kayıtlarında iade yapılmamaktadır..

Müşteri Odaklı

Müşteri odaklı iletişim stratejimiz sayesinde en iyi hizmeti alın.


Yeni temamız beta aşamasındadır! Yeni Temayla İlgili Sorunlarınızı: "buraya" tıklayarak açılan sayfadan gönderiniz.
Top